HWServis.cz776 804 107
Czech Slovak
Rychlý dotaz
Email:
Vaše jméno:
Vaše e-mailová adresa:
Váš dotaz:
Anketa

Které vybrané značky automobilů jsou podle Vás nejspolehlivější?

59951x/9%
58022x/8%
55974x/8%
56308x/8%
56999x/8%
57573x/8%
58061x/8%
57015x/8%
56721x/8%
57191x/8%
56889x/8%
55195x/8%
Celkem hlasů: 685899

Časté závady notebooků Apple MacBook Air a MacBook Pro a jejich následná oprava

17.04.2014- V naší předchozí aktualitě jsme se zabývali opravou stolních all-in-one počítačů iMac. Nyní je čas si řict něco o častých závadách velmi populárních přístojů MacBook Air a Macbook Pro. Čtěte dále a dozvíte se více!

Stále častěji se v našem servise objevují tenké a výkonné notebooky MacBook Air a MacBook Pro společnosti Apple. Bohužel, ani takový výrobce jako je právě Apple, se nevyvaroval některých výrobních vad a tak je velice pravděpodobné, že se i Vás nějaká nepříjemnost časem dotkne. Naštěstí umíme tyto problémy velice spolehlivě řešit.

MacBook Air MacBook Pro oprava

Ačkoliv Apple tento notebook navrhoval tak, aby byl co nejvíce spolehlivý, tak je o to více složitý. Proto se u těchto modelů neobjevuje ta stejná závada pořád dokola. Různorodost těchto závad je právě tím důvodem, proč se na jejich opravu specializuje velice málo servisů. Bohužel MacBooků bylo vyrobeno moho různých řad a typů, takže po jeho následném rozebrání na Vás vykouknou jiné součástky a BGA obvody, než kdokoliv očekáváte.

Oprava MacBook Air Macbook Pro

Nejčastěji řešeným problémem jsou odcházející NorthBridge a GPU obvody díky výrobním nedokonalostem postupem času přestanou fungovat. To ale není vše. Občas se stalo, že jsme po následné diagnostice byli nuceni vyměnit CPU, který je přiletovaný takzvaně "on-board", tedy přímo na desce. Aby toho nebylo málo, tak bylo zjištěno, že se problémy projevují i v napájecí části základní desky. Vadné řídící DC-DC kontroléry a napájecí tranzistory, IO multifunkční kontroléry a nabíjecí kontroléry starající se o nabíjení a správný chod celého přístroje ať už z adaptéru nebo baterie. Sice jen zřídka ale objevují se i případy, kdy si zrovna SouthBridge čip usmyslí, že nebude spolupracovat a to také není nijak příjemná situace.

 Opravy macbook air macbook pro 

Naštěstí je každá z výše zmíněných závad opravitelná a tak není třeba zoufat. Stačí nám Váš MacBook donést nebo poslat na adresu našeho servisu a my se již postaráme o odstranění jakéhokoliv problému. Pokud máte nějaké otázky, rádi Vám na ně odpovíme v diskuzi pod tímto článkem nebo na telefonním čísle uvedeném v kontaktech.

Facebook
Twitter
Linkuj
Jaggnito
Vybrali.sme

Další podobné aktuality

Veřejná diskuze


Vložit nový příspěvek

HWServis nenese odpovědnost za obsah diskusních příspěvků čtenářů. Vyhrazuje právo mazat či zkracovat texty naplňující skutkovou podstatu trestného činu hanobení rasy, národa a přesvedčení, či příspěvky obsahující vulgární výrazy a urážky.

© 2010 www.hwservis.cz | Design by: Michal Částka | Kompatibilita od IE 7+

TOPlist